Hlavní stránka       Kontakt       Mapa webu       Návštěvní kniha       Facebook       You Tube       RSS 
 
 
    Úvod         Kalendář         Tréninky         Soustředění         Galerie         Odkazy         Kontakt     Jukl Karate Team, z.s.    
    Vítejte         Aktuality         Pouze pro členy         Partneři         Návštěvní kniha         Mapa stránek         Aktualizace stránek         eShop         
Aktualizace webových stránek - RSS kanál

O co tedy přesně jde?

RSS je zkratka, která znamená Rich Site Summary. Jedná se o informační zdroje, které dokáží automaticky uživatele upozorňovat na nové zprávy, přidané informace a další novinky. K využití RSS zdrojů vám bude stačit specializovaná RSS čtečka. Je docela pravděpodobné, že už nějakou ve svém počítači máte a ani o ní nevíte.

Jak RSS číst?

Většinou naleznete informace o RSS přímo na stránkách příslušného serveru v podobě přímého odkazu nebo malé informační ikonky. RSS kanál může být také správně uveden v hlavičce stránky.

V takovém případě jej například Firefox rozpozná a v adresním řádku zobrazí malou oranžovou ikonu. Zrovna teď ji tam určitě vidíte. Pokud na ni kliknete, objeví se seznam kanálů, které jsou nabízeny.

RSS čtečky

Možná pro vás bude překvapením, že integrovanou RSS čtečku obsahuje například Firefox, Opera nebo Thunderbird. Je to zcela logické, prohlížeč máte stejně pořád spuštěný a e-mailový klient slouží k příjmu zpráv, tak proč ne taky RSS zpráv.

Závěr

Pokud chcete mít jistotu, že se dozvíte o všem, co se šustne, rozhodně nad RSS uvažujte. Překvapí vás, kolik vám dokáže uspořit času a budete kroutit hlavou nad tím, proč jste si čtečku nepořídili dřív.

RSS kanál - naleznete zde
Nahoru ↑