Jukl Karate Team | Jako tým jsme silnější
 Úvod   Kalendář   Tréninky   Soustředění   Galerie   Odkazy   Kontakt   
 Letní soustředění   Informační leták   Motorické testy   Historie soustředění   Z mého deníku 2009    Z mého deníku 2007   


Letní  soustředění   K A R A T E   2009


Z mého deníku...

Sobota 08.08.2009

První den v Novém Městě pod Smrkem

Sraz proběhl podle plánu v 8.30 na Černém Mostě, kam se všichni dostavili včas, takže jsme naskládali všechnu bagáž do aut a ti co jeli busem mohli spokojeně drandit jen s batůžkem. Do Junior Campu jsme přijeli před polednem, ubytovali se a šli na oběd. Dnes to byl guláš s těstovinami. Dobrota jako obvykle.

Co se týče ubytování, máme pro sebe celou parádní chatku, kterou jsme ihned vyzdobili a upravili dle svých představ a cítíme se v ní úplně jako doma.

Po obědě a oficiálním zahájení soustředění jsme absolvovali vstupní motorické testy. Jako každý rok se jednalo o tapping, skok do dálky, kliky, leh-sedy a 1800 m na čas. Tomáš K. a Alex slušně zabodovali a ani zbytek teamu na tom nebyl úplně zle. Stejně je ale pořád na čem pracovat.

Po motorických testech jsme všichni dost vyčerpaní, takže na večer žádné velké plány nebyly. Zahráli jsme si karty a šlo se spát. Uvidíme, jak to bude vypadat další dny a večery... ;-)

Motorické testy: Člunkový běh 5x10m, Běh na 1.800m (okruh kolem Junircampu), Kliky, Leh - sed (za 60 sekund), Skok daleký z místa odrazem snožmo, Přeskoky do stran neboli Side-step test (za 60 sekund), Tapping na podložce, Opakovaná sestava s tyčí.

08:30  Sraz na Černém Mostě v Praze
09:00  Odjezd do areálu Juniorcamp v Novém Městě pod Smrkem
11:34  Příjezd do Nového Města pod Smrkem a přesun do Juniorcampu
12:00  Oběd – těstoviny s masem
13:30  Přivítání a podání základních informací
14:00  Motorické testy - tapping, skok daleký z místa odrazem snožmo, kliky, leh – sed, přeskoky do stran
18:00  Večeře – švédský stůl
19:00  Motorické testy - běh na 1.800m (okruh kolem Junircampu)
20:30  Osobní volno - karetní hra Beng
22:00  Večerka


Neděle 09.08.2009

První ráno v našem novém příbytku... všichni ještě rozespalí vypotáceli jsme se z chatky a vydali jsme se směr KYSELKA. Naštěstí jsme se zastavili nahoře na kopci za táborem. Proběhla atletická abeceda a potom cesta zpátky k táboru. Na hřišti jsme ještě pozdravili slunce a pak už jsme se šli připravit na vytouženou snídani. Dopolední program byl naplánovaný v tělocvičně, kde jsme plnili další z motorických testů. Na řadě byl člunkový běh a sestava s tyčí. Zbytek dopoledne jsme strávili nácvikem obraných situací proti útoku nožem. Po sekané s bramborem jsme se odploužili do chatky a většina z nás celý poledňák prospala. Odpolední program zaplnilo „veselé“ běhání po lese, plné her a posilování. Po třech hodinách jsme byli rádi, že jsme se dostali zpět do tábora, dali si vytouženou sprchu a chystali se na večeři. Jelikož jsme byli pochváleni za plnění odpoledního programu čekal nás „odpočinkový“ večerní program. Procvičili jsme základy NUNCHAKU, zahráli si petanque, někteří se oddávali sladkému spánku a ty zdatnější ještě hráli karty.

Svítí sluníčko
07:00  Budíček
07:05  Rozcvička – běžecká abeceda
08:00  Snídaně – švédský stůl
09:30  Trénink v tělocvičně – Motorické testy: člunkový běh, opakovaná sestava s tyčí
12:00  Oběd – sekaná, brambor
14:30  Běhání po lese + různé hry - schovávání, cukr káva limonáda..., běh s rukama nad hlavou, za hlavou, předpažení, za zády, nošení na zádech, zbýrání šišek, držení klady na čas v přepažení.
17:00  Nunchaku - základní výměny
18:00  Večeře – švédský stůl
19:30  Volný program - petang, pokr Texas Holdem
22:00  Večerka


Pondělí 10.08.2009

Dnešní den už se nikomu z postele moc nechtělo. První kroky z chatky byli provázeny nářky a nejhorší přišlo při scházení schodů. Snad každý cítil každičký sval na svém těle, ale ani tak jsme se běhu nevyhnuli. Udělali jsme typické ranní kolečko a skočili jsme na hřišti. Tentokráte jsme zavzpomínali na sestavu z WING CHUNu a následně jsme opět prosili sluníčko o další slunečný den. Po vydatné snídani jsme se opět vydali do tělocvičny, rozehřáli jsme se basketem a dopolední trénink jsme zakončili sebeobranou. Cestu nazpět jsme si zpříjemnili návštěvou místního obchůdku a nákupem zásob sladkostí. :) Poledne bylo ještě zpříjemněno příjezdem našeho „malého sluníčka“ – Aneťáka :) Na oběd jsme šli už v nové, posilněné sestavě a i Blance se náš nový přírůstek líbil. Po poledním klidu jsme začali „trápit“ Anet plněním vstupních motorických testů, na to že je to nováček tak jí to šlo dobře ;). Potom co Anet dodělala tapping, přeskoky a skok z místa, přesunuli jsme se na louku nad táborem. Honzík vybral speciálně tohle místo na další nácvik sebeobranných situací. Obrana proti noži, cvičení s tyčí a „šikana“ v bojovém provedení(duchu). A jako odreagování jsme před večeří dali beach volejbal. Na véče jsme se opět nacpali. Chtěli jsme si jít něco zahrát, ale počasí bylo bohužel proti nám a spustil se na nás velký déšť :( A tak jsme zůstali v chatce vymýšleli co budeme hrát. .....

Je krásný slunný den
07:00  Budíček
07:05  Rozcvička – posilování a sestava Wing Chun
08:00  Snídaně – švédský stůl
09:30  Trénink v tělocvičně - basketbal, sebeobrana - vajíčko, boj na zemi, údery do lap s následnou sebeobranou akcí, obrana proti škrcení
11:40  Přijela posila do našeho teamu - Anet:)
12:00  Oběd – těstoviny + maso
14:30  Trénink venku - Fight, nacvičování sebeobranných situací, údery do lap s následnou sebeobranou akcí proti noži, mae-geri, mawashi, škrcení, tyč ze shora
17:00  Beachvoleyball
18:00  Večeře – švédský stůl
19:00  Prší - volný program
22:00  Večerka


Úterý 11.08.2009

Dnes byl odpočinkový den, aby si naše tělíčka odpočinula a začal „snídaňovým budíčkem“, tedy bez rozcvičky. Po naplnění našich hladových břuch jsme se odebrali zpátky do spacáčků... Po chvíli Ti odvážní jeli doprovodit a povzbudit Anet do tělocvičny, kde si doplňovala vstupní motorické testy. I přesto, že s námi na soustředění byla poprvé, její výsledky a zapálenost do testů ji zařadila hned mezi naší elitu:) Následoval obídek, který uspokojil naše chuťové pohárky:-). Po odpoledním klidu jsme se odvalili do Blančiny kanceláře, kde jsme v přímém přenosu přes internet sledovali turnaj K-1 z Tokya a s vypětím všech sil povzbuzovali fightery a se slzami v očích pozorovali prohru jediného českého zápasníka Jana Soukupa (ale nic není ztraceno, za rok mu budeme fandit zase;) ) Po tomto psychickém vypětí jsme se vydali ke Kyselce, kde jsme procvičovali práci s Nunchaku. Při zpáteční cestě jsme objevili něco neuvěřitelného a to KUPU KAMENŮ. A začal boj na život a na smrt, aneb kdo dohodí dál? Když bylo dobojováno, vrátili jsme se zpátky na naše hřiště a vyměnili kameny za pěnové míčky a procvičovali naši rychlost a postřeh (s Nunchaku). Po skončení následovalo to, na co se většina těšila již od včerejška....VEČEŘE!!! Byli totiž palačinky:o)

Prší, odpočinkový den
07:50  Budíček
08:00  Snídaně – švédský stůl
09:30  Anet - motorické testy
11:00  Hra frisbí
12:00  Oběd – Uzený s bramborem
13:00  sledování K-1 (Tokyo)
15:00  Nunchaku u Kyselky, potom na hřišti s míčkama
18:00  Večeře – švédský stůl, palačinky
19:00  Na hřišti - Kihon, Kata, Wing Chun
21:00  Volný program
22:00  Večerka


Středa 12.08.2009

Dnešní den začal jako vždy budíčkem v 7:00. Někteří si na tento čas stále těžko zvykají tak jsme vyběhli až okolo 7:10. Dnešní rozcvička vedla až kousek za Kyselku kde jsme si dali menší soutěž "Kdo dá víc cviků s kládou". Po krátkém strečinku jsme se vydali zpět do kempu do sprch a na snídani.

Po snídani jsme se vydali do tělocvičny, kde jsme na zahřátí hráli basketbal. Po rozcvičce jsme si zopakovali sebeobranné techniky proti noži, tyči, kopu atd., které jsme si pak vštípili do hlavy cvičením pod zátěží. Následovaly základy boje na zemi a kombinace všech předešlých technik. V tělocvičně jsme byli do 11:40 a pak šli rovnou na oběd kde nás paní Blanka pohostila rizotem. Následoval polední klid, který každý využil k jiné činnosti, někdo spal, jiný se odreagovával ježděním v autě na počítači.

Polední klid skončil ve 14:00 a šli jsme směr tělocvična. Po cestě jsme se stavili v místním obchodě doplnit zásoby. Trénink začal zase rozcvičkou a následovalo ještě na rozcvičení a prohřátí otáčení ležícího člověka na záda, už toto cvičení ubralo docela dost sil. A pak už byl na pořadu pouze boj na zemi. Projeli jsme spoustu technik od dostání se do "vítězný pozice" až po škrcení nohama. Samozřejmě že jsme nemohli vynechat zopakování technik pod fyzickou zátěží. Následoval zlatý hřeb dnešního cvičení a to "speciální" sebeobrana proti noži. Což znamená využití fixy místo nože a bílého trička. Někteří to zvládali lépe, jiní hůře. Po sečtení všech ran a zranění od nožů jsme se vydali zpátky do tábora, kde čekalo na Anetku ještě 1800 metrů kolem areálu. Anet všechny překvapila výborným časem 10:38:12. Po doběhnutí jsme šli do sprch a na večeři, ke které tentokrát byly párky.

Po vytrávení byly na pořadu dne NUNCHAKU plus volný program. Kluci nasbírali dřevo a i přes nepřízeň udělali táborák u kterého zůstali do ranních hodin. To se jim zase ráno nebude chtít vstávat:)

Střídá se oblačnost s deštěm
07:00  Budíček
07:05  Rozcvička – běh
08:00  Snídaně – švédský stůl
09:30  Trénink v tělocvičně – basketbal, sebeobrana, boj na zemi.
12:00  Oběd – rizoto
14:30  Trénink v tělocvičně – boj na zemi
18:00  Večeře – švédský stůl + párky
19:00  Nunchaku
21:00  Volný program + táborák
22:00  Večerka


Čtvrtek 13.08.2009

Celou noc vydatně pršelo a to i ráno, tak rozcvička probíhala uvnitř. Rozhýbali jsme si tělíčka, procvičili pár nácviků Wing Chun a hurá na snídani. Dopolední trénink kvůli dešti probíhal v tělocvičně. Po zahřívacím basketbale jsme se vrhli na další dril sebeobranných situací, přičemž provedení technik a fyzická náročnost se stále stupňuje. K obědu jsme měli boloňské špagety, mňam:) Odpoledne se počasí konečně umoudřilo a vysvitlo sluníčko. Proto jsme vyběhli do lesa. Běželi jsme směrem k Obřímu sudu, ale pořád jsme si mysleli, že se třeba za chvíli otočíme a poběžíme zpět, ale nestalo se tak:) Po cestě jsme hráli různé hry a asi 700m před Obřím sudem Sensei vyhlásil soutěž, že kdo tam bude první, tak nemusí zítra na rozcvičku. Tomáš s ním držel krok, ale nakonec zvítězila zkušenost a taktika, takže Sensei může zítra spát až do snídaně:) Sluničko svítilo i nadále, tak jsme zpáteční cestu vzali ještě přes Kyselku. Dohromady to bylo cca 15km, velký obdiv získala Anet, která takovou dlouhou vzdálenost běžela poprvé v životě a musela se hodně přemáhat. Ukázala, že je bojovník a právem patří do našeho týmu. Po příjemné sprše jsme se odebrali na večeři, kde nás Blanka nakrmila skvělými lívanečky s borůvkami jako od maminky. Po večeři následovalo osobní volno, které každý využil po svém. Děvčata šli cvičit Kata, chlapci se spíše váleli:)

Prší
07:00  Budíček
07:05  Rozcvička – uvnitř
08:00  Snídaně – švédský stůl
09:30  Trénink v tělocvičně – basketbal, sebeobranné situace - fyzická zátěž
12:00  Oběd – boloňské špagety
14:00  Trénink venku v lese. Běh k Obřímu sudu cca 15km
18:00  Večeře – vdolky + švédský stůl
19:30  Osobní volno
22:00  Večerka


Pátek 14.08.2009

Páteční ráno nebylo ničím výjimečné a tak začalo jako každé rozcvičkou. Po výtečné snídani jsme se vydali do lesa na dopolední trénink. Tentokráte jsme hráli velmi oblíbenou hru se slovy. Nejdříve jsme rozmístili papírky s písmenky po lese. Každé písmenko ještě obsahovalo kód a barevné rozlišení bodového ohodnocení. Naším úkolem bylo vždy zadané slovo sestavit z nalezených písmen, a to v co nejkratším čase a za co nejvíc bodů. Nakonec vyhrálo družstvo Anetky (duo Tomášů s Rosťou), kterým se vyplatila jejich fyzická převaha. Po této „rozcvičce“ následoval ještě trénink freefightu, kde se Anet ani Alex nenechali zahanbit. Po obědě následoval odpolední trénink. Zahráli jsme si frisbee a fotbal a po zahřátí jsme se vrhli na nácvik Kihonu a Kata. Po večeři si ty zdatnější z nás dali odvetu ve freefightu a zbytek se vydal s novým přírůstkem - Míšou (Tomíkovou sestrou) na obhlídku okolí a ke Kyselce.Sobota 15.08.2009

Dnešní ráno začalo trošku atypicky, když se naši hlavní hrdinové, Honza s Tomášem vydali ještě před snídaní na rituální ranní výběh na Smrk. Chystali se opět pokořit starý rekord, ale ani letos nebyl rekordní čas 45min (Juniorcamp – Smrk) překonán. Pro nás ostatní začalo ráno klasickou rozcvičkou. Jelikož jsme předchozí dny tvrdě trénovali bylo dnešní dopoledne naplánované jako odpočinkové. Zahráli jsme si fotbal a zopakovali jsme si cvičení s JAWAROU. A kolem oběda jsme čekali na příjezd našich malých odvážlivců, kteří s námi přijeli strávit svoje první soustředění. První dorazil Jirka, který to měl z Liberce od tety kousek. Za chvíli jsme se dočkali také příjezdu Jakuba, který jel v doprovodu Vybši až z Prahy. „Nováčci“ se ubytovali a společně jsme se vydali na oběd. Po obídku se kluci vrhli na vybalování a přípravu na odpolední motorické testy. Na část motorických testů jsme se po poledním klidu přesunuli do tělocvičny. Tady kluci absolvovali člunkový běh, sestavu s tyčí, leh-sedy a kliky. A jelikož nás zítra někteří opouští, vydali jsme se ke Kyselce nafotit pár společných fotek. Návštěvníci Kyselky byli vždy udiveni, co je to tam na kopci za „blázny“, ale nám to při „řádění“ nevadilo. Po večeři bylo vyhlášeno osobní volno, které každý mohl strávit až na nováčky po svém. Na naše nově příchozí čekala další část z motorických testů. A tak si po menším odpočinku šli vyzkoušet skok z místa, přeskoky do stran a běh okolo tábora (1800m). Úspěšně vše zvládli tak je zítra čeká už jen tapping.Neděle 16.08.2009

I když se očekávalo, že nedělní ráno bude jako vždy bez rozcvičky, opak byl pravdou. Honzík zavelel a tak jsme museli vyběhnout. Nakonec to tak strašné nebylo, jelikož jsme se probrali na hřišti a hráli frisbee, což je samozřejmě lepší než běhání. Na snídani jsme pořádně nacpali bříška a pak jsme se odkulili do pelechů, odpočívat před dopoledním tréninkem. Jelikož nás velký kluci opouštěli, museli projít výstupními testy. A zatím co se kluci trápili u testů zbytek týmu měl trénink karate, procvičování technik v Kihonu a následný nácvik Heian Shodan.

Odpolední program byl naplánovaný jako odpočinkový a jelikož nám svítilo sluníčko vydali jsme se na místní koupaliště. Všichni jsme ten to program uvítali s nadšením a taky jsme se patřičně vyblbli. Oddávali jsme se vodním radovánkám, bedbintonu a někteří z nás hřešili pojídáním nejrůznějších dobrot. Bohužel jsme se tu rozloučili s duem Tomášů, Vráťou a Míšou, kteří museli odjet domů. Na večerní trénink jsme se přesunuli do lesa a i naši nejmenší byli zasvěcení do umění boje s NUNCHAKU.Pondělí 17.08.2009

Pondělí začalo tradičně rozcvičkou, nic nového už ani pro naše malé Karateky. Po snídani jsme se tentokráte vydali na louku za táborem, kde jsme nacvičovali Kihon a Kata. Heian Shodan jsme cvičili snad ve všech možných variantách, poslepu, pozadu, zrcadlově. A nejen pro Jirku s Kubou to byla pořádná mozková rozcvička :) Nakonec jsme se vyblbli při procvičování obrany na letící předmět, v našem případě jsme po vybraných jedincích stříleli šiškami :) A potom jsme odběhli do lesa, kde jsme si zahráli naší upravenou schovávanou a pak „cukr, káva, limonáda“.

Odpolední trénink prověřil naše fotbalové dovednosti. Zahráli jsme i inovované „kámen, nůžky, papír“, vyblbli se při „evoluci“ a nakonec to dovršili hrou „halí haló“. Před večeří nás bohužel opustil Jiřík a tak tu Kuba s námi zůstal sám. Po večeři jsme měli domluvenou ukázku se psí školou. Nejvíce unešený z vystoupení psí školy byl Kuba, který nakonec byl jedním z aktérů. Ukázal, že je bojovník a navlékl na sebe vestu a rukáv a nechal na sebe „zaútočit“ psa. A když se mu to tak líbilo, vybral Anetku aby si to taky vyzkoušela. Oba prokázali velkou statečnost a za to jim patří velká pochvala! Po ukázce psí školy jsme si role vyměnili a ukázali jim i něco z našeho umění. Společně jsme pak zacvičili pár technik v Kihonu. Jakub s Anet si poprvé vyzkoušeli, jaké to je cvičit Kata před publikem a zvládli to na výbornou. Rosťa s Honzíkem a Alex pak předvedli bunkai (aplikace technik z Kata). Následně kluci s Lenkou předvedli jak vypadá kata tým a na ukázku si vybrali KATA JION. Nakonec Honzík s Lenkou předvedl, jak vypadá zápas ve sportovním karate a vrcholným číslem byla ukázka obrany proti útočníkovi se zbraní. Tuto ukázku výborně zvládl Rosťa s naším Senseiem Honzíkem. Publikum bylo nadšeno a tak nás odměnilo velkým potleskem. Ve večerních hodinách nás poctila svou návštěvou pani Blanka. A jelikož zanedlouho začala obrovská bouřka byli jsme nuceni náš limonádový dýchánek rozpustit a jít spát.Úterý 18.08.2009

Dnes se nám z postýlek moc nechtělo, noční bouřka nás nenechala moc vyspat a tak jsme ze spacáčků vylézali velmi neradi. Nakonec jsme rozcvičku zvládli a těšili jsme se na snídani, jelikož nám přes noc nějak vyhládlo. Po odpočinku jsme se vydali na trénink do lesa. Procvičili jsme si údery do lapy a naučili se další z obraných technik, aplikovatelných při škrcení.

K obědu jsme měli výbornou sekanou s bramborem. Potom jsme si šli zahrát ruské kuželky, ve kterých nás Jakub všechny rozdrtil a potom ještě pinpong. V tom už tak dobrý nebyl, tak jsme zase vynikali my:) Odpolední trénink probíhal na trávě vedle naší chatky a důkladně jsme procvičili všechny sebeobranné techniky a nabouchali a nakopali spoustu úderů. K večeři byly hlavně Lenkou oblíbené vdolky, kterých spořádala rovnou 6! I Sensei měl jen dva:) Po večeři už značně unavení jsme si lehli a koukali na film „Baramui Fighter - Bojovník ve větru“ všichni jsme byly ale tak unavení, že jsme ho nebyli schopní dokoukat a ještě před plánovanou večerkou jsme šli všichni spát. Zítra nás čeká pár motorických testů a pak výlet do Liberecké ZOO. Jo a k večeři Pizza:)Středa 19.08.2009

Dnešní ráno byl budíček o půl hodiny dříve, a tak jsme rekord v rychlosti vstávání rozhodně nepřekonali. Bohužel na nás byla ta půlhodina znát, když jsme se konečně vyhrabali z pelíšků, přesunul nás Sensei svým „ferrari“ do tělocvičny, kde na nás čekala první část výstupních motorických testů. Běžel se člunkový běh, jehož výsledky byly spíše průměrné. Hlavním důvodem byla nejspíš brzká ranní hodina. Druhým testem byla sestava s tyčí, která byla vždy doménou našeho „Šmudlíka“ Léni. Navíc Lenčin rekord překonal při sobotních testech Tomáš Trampič takže Léňa měla před sebou novou výzvu. Ani brzké vstávání jí nezastavilo a perfektním výkonem 15,54 vteřin se opět stala královnou této disciplíny. Po testech následovala snídaně a pak už jsme se celí natěšení vydali na bus směr liberecká ZOO. Někteří z nás již v ZOO byli loni, ale myslím si, že i tak to byl pěkný výlet. Většině se nejvíce líbila roztomilá panda červená a stejně jako loni nezklamal výběh paviánů u kterého jsme strávili asi nejvíce času :-) Po závěrečném focení na obřích vrabcích před vstupem do zoologické jsme se pěknou procházkou přesunuli na nádraží a vyrazili zpět do kempu. Po večeři jsme načerpali trochu energie večerní procházkou ke kyselce a odpočinkový den zakončili u druhého dílu akčního filmu „Bojovník ve větru“.Čtvrtek 20.08.2009

Poslední celý den jsme začali rozcvičkou u Kyselky, ke které jsme se přesunuli kupodivu klusem :-). dopolední program byl v duchu výstupních motorických testů. Konkrétně šlo o kliky, přeskoky do stran a skok do dálky po splnění testů jsme se v krásném počasí proběhli kolem areálu a po nutné sprše jsme se vydali na oběd. Polední klid jsme strávili probíráním fotek a odpočinkem před posledním blokem výstupních testů.

Odpoledne jsme začali tappingem,ve kterém padli i některé osobní rekordy. V leh sedech, které následovali zabral hlavně Rostík a výkonem 67 leh sedů zůstal pouze o jeden horší než držitel rekordu Tomáš Kučera. Testování jsme zakončili během na 1800 metrů ve, kterém se všichni zlepšili nebo alespoň vyrovnali své předchozí výkony. Po krátkém oddechu se Alex s Rosťou navlékli do výstroje pro volný boj (boxerky, helma a holeně) a začali se sparingem. Po pár okamžicích se však ozvalo ošklivé „křup“ a Alex se svezla k zemi. Nebýt nateklého kotníku nebylo by na ní vůbec nic poznat. Je to prostě bojovnice. Po večeři jsme se vydali na pohotovost do Frýdlantu, kde všechno klapalo, a tak jsme byli asi za hodinku zpět. Alex má sice dlahu, ale už za čtyři dny by měla být v pořádku. Vše dobře dopadlo a my si můžeme užít poslední večer. Zítra vyrážíme směr Praha.Pátek 21.08.2009

Návrat do Prahy.

I když ráno nebyla rozcvička a budíček byl posunut těsně před snídaní, všichni tak nějak automaticky vstali v 7:00hod. :) Po snídani jsme Blance dali kytičku a bonboniéru na rozloučenou, naložili jsme většinu batohů do auta a vydali jsme se směrem na nádraží. Z důvodu vlakové výluky jsme do Frýdlantu jeli autobusem a potom přesedli na vlak. Z Liberce už jsme jeli Studentagency s klimatizací :) Do Prahy jsme přijeli přesně na čas.

Musím říct, že i když jsme po těch 14dnech už byly hodně unavení, už jsme se těšili na příští rok a začali jsme vymýšlet s čím nás náš Sensei zase překvapí.

Doufáme, že příště už pojedete s námi! :)

OSU!